Postępowanie po wszczepieniu implantu zęba

Co robić po wstawieniu implantów ? Implantacja to zabieg trudny jeśli chodzi o pacjenta. Proces gojenia się tkanek i przyjęcia przez organizm implantu potrzebuje czasu, przez co osoba pójdzie na zabieg musi z uwagą o siebie zadbać. Zazwyczaj po zabiegu formuje się opuchlizna dziąseł, co koniecznie trzeba zmniejszać zimnymi okładami. Można też zastosować specjalne żelowe woreczki z apteki do mrożenia w lodówce.

W pierwszych dniach trzeba również zrezygnować bardzo ciepłych potraw i przenieść się na dietę półpłynną. Nie należy używać miejsca jamy ustnej, gdzie zaaplikowano implant, by dziąsło mogło leczyć się w spokoju. Zdaniem stomatologów niedobre jest także sprawdzanie placami lub językiem operowanego miejsca, aby nie dopuścić do zakażenia albo podrażnień. Powinno się również odstawić papierosy i alkohol, z uwagi na to, że rozciągają czas gojenia się tkanek. Ponadto co najmniej na czas mniej więcej miesiąca nie należy podejmować fizycznego wysiłku.

Szczególnie istotne w tym przypadku jest stosowanie się zaleceń stomatologa. Przede wszystkim co do brania środków przeciwbólowych i antybiotyków. Samodzielne podwyższanie dawek bez zatwierdzenia dentysty może okazać się zagrożeniem dla zdrowia. Dobrze również płukać jamę ustną specjalnymi płukankami. Mają one zastosowanie odkażające, łagodzące i przeciwbakteryjne. Natomiast w czasie czyszczenia zębów, powinno się unikać miejsca zabiegu, a zęby czyścić miękką szczoteczką.

Niezbędne jest również uczęszczanie na wizyty kontrolne oraz zgłaszanie się do dentysty, gdy tylko wystąpią przejmujące objawy.

http://www.dentysta-inowroclaw.pl/oferta/zabiegi/