Jak powinno się dbać o implanty?

Stomatolog nikomu nie musi przypominać, z jakiego powodu niezbędna jest higiena jamy ustnej. Mimo to pacjenci, którzy zdecydowali się na wszczepienie implantu , zazwyczaj sa ciekawi w jaki sposób trzeba troszczyć się o nie, by zachowały się w świetnym stanie na długie lata.

Implanty stomatologiczne zastępują przerwy po utracie zębów oraz są jedną ze znanych i niezwykle wytrzymałych uzupełnień protetycznych. Po właściwie przeprowadzonym leczeniu korzeń implantu zrasta się z kością, a umieszczona na nim korona imituje naturalne zęby. O implanty powinno się troszczyć się w taki sam sposób, w jaki dbamy o naturalne zęby. Podstawą jest oczywiście codzienne czyszczenie, przynajmniej 2 razy w ciągu dnia po jedzeniu, najlepiej miękką szczoteczką. Warto zdecydować się na używanie nici stomatologicznych i płukanek.

I choć implanty nie ulegają korozji ani próchnicy, trzeba o nie dbać z tak samo szczególną uwagą. Unikanie mycia zębów po jedzeniu może prowadzić do tego, że pozostałości jedzenia zaczną osadzać się w okolicy dziąseł. To może wywołać powstawanie problemów, w wyniku których dziąsła będą stopniowo osuwały się. W tym przypadku tytanowy korzeń implantu zęba może się odkryć. Szczegółowych informacji zawsze udziela dentysta. W trakcie ustalonych kontrolnych wizyt na pewno sprawdzi stan implantów oraz stan zębów. Ze względu na to warto przynajmniej 2 razy w roku odwiedzić klinikę dentystyczną. Właściwie oczyszczany implant stomatologiczny utrzymuje się w świetnym stanie oraz służy przez wiele lat.

Jak dbać o zęby?