Jak bezpiecznie wybielić zęby w klinice dentystycznej?

Jak to robić, żeby wybielanie zębów było efektywne i bardzo bezpieczne? Bazą bezpieczeństwa wybielania zębów jest kontakt z dentystą. Już teraz mamy świadomość, że wszystkie babcine metody, chociaż odrobinę działają, w rzeczywistości niszczą szkliwo oraz często drażnią dziąsła. Dentysta dzięki swojej wiedzy pomoże dowiedzieć się, jaka technika spośród polecanych na rynku, będzie najlepsza dla zębów pacjenta. Ponadto obejrzy stan jamy ustnej oraz dowie się, czy przed zabiegiem wybielania potrzebne jest najpierw naprawa.

Bez względu na metody wybielania zębów, należy pamiętać o tym, by były one zaufanych źródeł. Ogólnodostepne nakładki albo żele wybielające lepiej kupić w sprawdzonych punktach albo z polecenia dentysty. Super promocje nie zapewniają bezpiecznego wybielenia zębów. Dlatego warto udać się na fachowe wybielanie zębów u stomatologa. Tak mamy pewność, że dentysta stosuje certyfikowane wyroby, a na podstawie swojego doświadczenia wykona bezpieczny zabieg.

Warto zauważyć, że wybielanie nie działa od razu. Np. wybielanie zębów metodą nakładkową zajmuje kilka tygodni. Wybielanie lampą da szybki rezultat, jednak należy mieć na uwadze to, że zęby na kilka dni mogą być nadwrażliwe. Zazwyczaj tuż po wybielaniu należy również stosować białą dietę, aby nie zniszczyć świeżo osiągniętego rezultatu. Jeśli będziemy słuchać zaleceń stomatologa, rezultat wybielania zębów będzie trwały.

Wybielanie zębów cennik