Higieniczne narzędzia w sterylnym gabinecie dentystycznym

W zawodzie dentysty istotne są nie tylko wiedza, umiejętności i doświadczenie. Podczas każdego zabiegu dentysta używa narzędzi, jakie w wielu przypadkach stosuje się wielokrotnie. Z uwagi na to dentyści tak mocno zwracają uwagę na to, by gabinet stomatologiczny był czysty, a narzędzia odkażone.

To dla pacjentów w gabinetach stomatologicznym stosowane są skuteczne machiny sterylizacji. Bezpieczeństwo pacjenta, który chciał podjąć się leczenia zębów w gabinecie. Niezależnie od tego, czy pacjent zapisuje się na przegląd zębów, chce skorzystać z zabiegu wybielania zębów, czy potrzebuje specjalnego leczenia, jak aplikowanie implantów albo leczenia zaburzeń skroniowo-żuchwowych, sterylny gabinet dentystyczny to konieczność.

Maszyna do sterylizacji umożliwia całkowite czyszczenie wszystkich narzędzi stomatologicznych. Specjalne autoklawy oraz myjnie termo-dezynfekujące, kontrolowane komputerowo, dzięki czemu na wszystkich fazach oczyszczania stomatolog nadzoruje działanie systemu. Urządzenia odkażające starannie myją narzędzia, po czym neutralizują substancje czyszczące oraz przystępują do pełnej sterylizacji. W kolejnych etapach swojej pracy machiny odkażające zabijają mikroorganizmy oraz bakterie, gwarantując totalną sterylność narzędzi.

Sterylne narzędzia dentystyczne gwarantują zarówno dentystom jak i pacjentom bezpieczeństwo.

Gabinet stomatologiczny Inowrocław